Su Arıtma Cihazlarının Filtre Değişimi Nasıl Yapılır?

Su Arıtma Cihazlarının Filtre Değiştirme işlemi, aslında o kadar da teferruatlı bir işlem değildir. Bilmeyenler için Tezgah altı su arıtma cihazları filtre değiştirme işlemini Sizler için tekrar ele alıyoruz.

Öncelikle Cihazı aldığımız yerden veyahut aritmacihazim.com  Üzerinden Cihazınıza uygun olan filtrelerden birini alarak işe başlamamız gerekmektedir.

Diyelim ki Siparişimizi verdik ve filtreler elimize ulaştı, Tezgah altı bir su arıtma cihazınızı kullandığınızı varsayalım. Burada filtrelerin sırasını bilmenize gerek yok. Cihazı bulunduğu yerden dışarıya almadan önce şebeke suyundan gelen vanasını kapatıyoruz. Sonrasında Cihazın filtrelerinin bulunduğu kısmı etrafa su saçılmasın diye, Bir leğen veya kabın içerisine koyuyoruz. (pompalı cihazlar için bu işlemi yapmadan önce cihazın Fişini çekmeyi Unutmayın). Sonraki işlem ise Cihazın alt kısmında bulunan yan yana 3 adet filtrelerden en başta olanını  plastik anahtar yardımı ile yavaş yavaş açıyoruz. Yavaşça açmamızın sebebi içerisindeki suyu sağa sola dökmemek. açtıktan sonra içerisin bulunan filtreyi çıkartıyoruz. elimizde bulunan filtre takımından o kaptan çıkardığımız filtrenin yerine uygun olan yenisini aynı şekilde takıyoruz. Ve tekrar yerine plastik anahtar yardımı ile sıkıyoruz. Üst kısımda bulunan diğer filtrelerin değimi için alttaki videoyu izleyiniz.

Su arıtma cihazlarının filtre değişimi, oldukça basit bir işlem olmasından dolayı. Herkes kendi evinde bulunan su arıtma cihazının filtrelerini değiştirebilir.