Kırkağaç Su Arıtma Servisleri

 

manisa su arıtma cihazıManisa’yı başlarda çok fazla sevmememe rağmen sonralarda insan ısınıyor. Manisa Kırkağaç’a tayinim çıktığından buraya yaklaşık 1 yıl geçti. Fakat buraya ilk geldiğimde burası nasıl bir yer demiştim kendi kendime. Sonrasında ev bulma sorunu; Tam ev buldum diyorsunuz ulaşım sorunu çıkıyor yada ısınma veya su sorunu bir yıl boyunca bunlarla boğuştuktan sonra nihayet artık içime sinen bir evde yaşama fırsatı buldum, Gerçi bu evinde kendi çapında sorunları vardı. En basitinden, başlamak istiyorum. Evde belediyeden gelen bir su şebekesi yoktu mesela. Evin hemen bahçesinde bulunan kuyudan alınan suyu pompa yardımıyla eve taşıyordu.

Tabii ki bu sorun, Bir yandan da su parası ödemediğiniz için faydaya dönüşüyordu, Fakat kuyudan gelen suyu ne evde yapılan yemeklerde, ne de çay gibi içeceklerde kahvede kullanamıyorduk. Çünkü çok ağır bir koku vardı suda. Hatta bu su ile duş almak bile imkansız gibi bir şeydi, Bir süre bu şekilde idare ettim. Diğer su ile yapılan yemek çay vs. damacana su ile çözüyordum ama duş alınca bile saçlarımın arasında bildiğiniz toprak çıkıyordu. Bu duruma daha fazla dayanamadım. Çevremde bulunan kişilere danışmaya başladım. Hepsi Manisa Merkez de bulunan Spring Water firmasından evlerine su yumuşatma sistemi kurdurmuşlar ve gayet memnun bir şekilde kullanmaya devam ediyorlardı. Cumartesi günü Manisa merkeze inip mağazalarına gittim. Ürünleri tek tek inceledim. Bir şey alacağım zaman bu konularda biraz kıl bir insan olduğumu kabul ediyorum. konudan çok fazla anlamadığım için, arkadaşların önermiş olduğu cihazda mutabık kaldık.

Ertesi gün, evime gelip cihazı bağladılar tüm çeşmeleri açıp biraz açık kalmasını istediler.  Bir saat kadar açık bıraktıktan sonra ilk işim girip duş almak oldu. Emin olun temizlendiğimi hissettim. Çeşmeden akan suyun da tadına baktım. içilebilecek kıvama gelmişti. Spring Water firmasına, Beni bu ızdıraptan kurtardıkları için çok ama çok teşekkür ederim Ayrıca Manisa kırkağaç su arıtma servisine teşekkür ederim.