Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Etmeli

       Manisa Su Arıtma Servisi olarak,  Siz Değerli müşterilerimizi bilgilendirmek Firma olarak bizim Sosyal sorumluluklarımızdan biri.  Açıkça söylemek gerekirse piyasada sizlere LG Su arıtma cihazı olarak Satılan ürünlerin, hiçbiri LG Firması tarafından üretilmiş bir su arıtma cihazı değil.  Burada Kötü amaçlı bazı kişiler veya merdiven altı firmalar tarafından, Kullanılan bir durum. 

       LG Firması Reverse Osmosis System (Ters Ozmos Sistem) Kullanan Su Arıtma Cihazlarının Çalışma Sisteminin kalbi olan Membran Filtreyi Bir başka Deyişle ana Filtreyi Üretir Sadece. alttaki Görselde Görüldüğü Gibi. Su arıtma cihazının Membran Filtresini LG olarak kullananlar, Lg Su Arıtma Cihazı olduğunu zannederler. Fakat tabii ki böyle bir durum Söz konusu Değil. 

Kaliteli Bir Su Arıtma Cihazında Olması gereken Özellikler;

1. Öncelikle alacağınız Su Arıtma Cihazının, Bulunduğunuz Bölgede Servisinin olduğunu Servis Garantisini Dikkate almanız gerekir.

2.  Su Arıtma Cihazı Almaya Karar Verdiğiniz zaman. Firmaları araştırır iken, Firmanın Almış olduğu belgeleri inceleyiniz. Özellikle NSF/ANSI 58 standardı ile uyumlu olup olmadığına, cihazın içerisinde kullanılan parçaların gerekli testlerden geçip sertifika almaya hak kazandığına dair belgeleri sorunuz.

3. Evinize su arıtma geldiği zaman, Suyunuzun Cihaz takılmadan önce ve takıldıktan sonra değerini  ölçtürünüz. 

4. Cihazın kullandığı filtre yapısını inceleyeniz.  aşağıdaki örnekte gösterildiği gibi İnline Filitrasyon kullandığından emin olunuz. Solda Görünen Klasik Filtre Sağdaki ise İnline Filtredir.

filtre çeşitleri

5. Eğer Kalabalık Bir aileye  sahipseniz. Cihazın Depolama Kapasitesi Sizin için önemli olmalı ortalama günlük 250 lt. kadar su verebilen su arıtma cihazlarının Depolama Kapasiteleri 8 lt. , 10 lt ve 12 lt olmak üzere 3 seçenek sunar bize  mümkünse 10 ya da 12 lt olanı seçiniz.

6. Su Arıtma Cihazının Çeşmesinin lüks Musluk olarak isteyiniz. Genellikle Ucuz Su Arıtma cihazlarında Yıldız musluk çıkar kutusu içerisinden. Kullanışlıdır. Fakat estetik ve Sağlam olma Açısından Lüks Musluk Daha İyidir. Cüz-i Bir miktar ekstra ödeyerek Lüks Musluk Alırsanız Sizin için Daha İyi olur. 

Su Arıtma çeşmeleri çeşitleri

7. Filitrelerin lt bakımından Kaç lt su verme kapasitesi olduğu öğreniniz. Genellikle 1. sınıf Filtreler 7500 lt kadar su verme kapasitesine Sahiptir. Filtre değişim sürelerini bir nevi sizin kullandığınız, Günlük Su miktarı belirler. 

8. Tüm bunları inceledikten sonra. Evinize kurduracağınız Cihazın Reverse Osmosis System ( Ters Ozmos Sistemi ) Olmasına Dikkat ediniz. Günümüz Teknolojisi ile Üretilen en iyi suyu Reverse Osmosis System Üretir.

Bu Saymış olduğum Tüm özellikler ve daha fazlası 81 ilde Ücretsiz Kurulum Garantisi ile beraber. Firmamız Spring Water’da Mevcut. Firmamıza Ait ürünlerimizi incelemek için aşağıdaki görsele tıklayarak e-ticaret sitemizi ziyaret edebilir. Ya da Aşağıdaki numaradan bize ulaşabilirsiniz.

Spring Water Sağlıklı Günler Diler.