Aktif Karbon Filtre 

Aktif Karbon Filtre

 

Manisa Su Arıtma Servisi Spring Water olarak siz değerli müşterilerimizi bilgilendirmek bizim en büyük görevlerimizden biri. Diğeri İse Siz değerli müşterilerimize Bir Su Arıtma Cihazından Fazlasını Sunmak Sağlığınızı bize Emanet ettiğiniz düşüncesi ile Sizlere Her geçen Gün daha iyi hizmet verebilmek için Var gücümüzle çalışıyoruz.

Geçtiğimiz Günlerde Su Arıtma cihazının Çalışma prensibini, Tek Tek filtrelerin ne işe yaradığını sizlere anlatmaya başlamıştık. bugünkü filtremiz ön üç filtreden sonuncusu Aktif Karbon Filtre, Aktif Karbon Filtre’nin anlatımına geçmeden Önce ilk iki filtrenin üzerinden tekrar geçmekte fayda var. Şebekeden Gelen Su, Su Arıtma cihazına ilk giriş yaptığında Sediment filtreye gelir, Sediment Filtre Suyun içerisindeki Çamur, kireç Gibi maddeler 5 mikrondan oluşan Gözenekleri ile süzer. Ve Suyu Ön üç Filtreden İkincisi olan Aktif Granül Karbon filtreye Gönderir. Aktif Granül karbon filtre ise suyun içerisindeki, klor Ve Kireç hoş olmayan koku ve tat oluşturan organik maddeler, petrol ve asbest gibi maddeleri temizler. Aktif Granül KArbon filtreden Çıkan su Ön üç filtreden sonuncusu olan, Aktif Karbon Filtreye Gelir Aktif Karbon filtrede Suyun Tadını, Rengini ve kokusunu bozan, Diğer zararlı maddeler temizlenir.

Aktif Karbon filtre den çıkan su artık asıl işi yapacak olan, Membran filtreden geçneye hazır hale gelmiştir. Ön üç filtrenin yapmış olduğu işlem aslına bakarsanız suyu Membran Filtreye Hazırlamaktır. Membran filtreye gelen su ön üç filtrede süzüldüğü ve tgamizlendiği için Membran filtrenin işini yapması daha kolay hale gelir ve Membran Filtrenizin ömrü uzar.

Bir sonraki yazımızda sizlere Membran Filtrenin işlevinden ve özelliklerinden bahsedeceğiz.

 

 

Aktif Karbon Filtre Satın Almak için e-ticaret sitenizi ziyaret ediniz. Aşağıdaki logoya tıklayarak ürünlerimizi İnceleyebilirsiniz.

E tİCARET