Wcy Filtre Sistemleri

kum filtre

kum filtre

Wcy filtre sistemleri, Endüstriyel anlamda su arıtma sistemlerinde kullanılan sitemlerden biridir. Halk arasında Kum Filtre olarak bilinen Wcy Filtreleri Manisa Su Arıtma servisi olarak Manisa Ve çevresinde İhtiyacınız dahilinde iş yerlerinize kuruyoruz. 

Wcy filtre sistemleri genellikle Büyük ölçekli üretim yapan işletmelerde tercih edilen bir sistemdir. Bunun amacı gerekli olan su miktarını temiz ve kaliteli bir şekilde sunmaktır. 

Wcy filtrelerin çalışma prensipleri diğer su arıtma cihazlarından biraz farklıdır. Halk arasında kum filtre denmesinin sebebi Wcy Filtrenin alt yatağında bulunan Silika kumudur. Silika Kumunun bu filtrenin içinde olmasının sebebi, Karbon filtreye girecek olan suyun, girmeden önce suyun içerisindeki kaba partikülleri mıknatıs gibi yakalayarak, koku, tat, klor ve klor benzeri bakterilerin hepsini Silika kumu emer. Silika kumunun kullanım süresi  3 yıldır, 3 yıl olmasının sebebi, Suyun içinde bulunan kum taneleri bu süre içerisinde temizlediği suyun içindeki kaba bakterilerden dolayı topaklanır, ve suyu temizleyemez hale gelir. Bu yüzden Silika kumunun kullanım tarihine dikkat etmek gerekir.