Granül Aktif Karbon Filtre Nereden Alınır? 

Kaliteli bir yaşam için, insan vücudunun en önemli kaynaklarından biri olan su. Günümüzde Dünya üzerindeki İçilebilir su kaynaklarının Her gün biraz daha fazla kirlenmesiyle birlikte, İnsan sağlığının içinde bulunduğu tehlike her gün artmaya devam ediyor.

Dünya Sağlık Kurumu başta olmak üzere, Sularımızın bu kadar fazla kirlenmesinden kaynaklı, Vatandaşlarımızın evlerinde kullandıkları su arıtma cihazlarının ne kadar sağlıklı ve güvenli olduğunu tespit etmek için, Bir çok çalışma yapmışlardır. Bu çalışmaların sonucunda. Uluslararası kuruluşlar insanlar için zararsız olan Su Arıtma cihazı parçalarına sertifika vermeye başlamıştır. Spring Water Firması olarak Su Arıtma cihazlarımızda kullandığımız su ile temas eden tüm parçaların sertifikalı olmalarına özenle dikkat ediyoruz.

Bir önceki yazımızda su arıtma cihazlarının filtrelerini tek tek ne işe yaradıklarını anlatmaya başlamıştık. Şebekden gelen Şehir suyunun su arıtma cihazına ulaştığı zaman ilk olarak geçtiği filtre olan Sediment Filtrenin işlevini anlattığımız yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sediment Filtreden Çıkan su Artık Granül Aktif Karbon Filtreden geçmeye hazır hale gelmiştir. Granül Aktif Karbon Filtre Suyun içerisinde bulunan, Klor Ve Kireç hoş olmayan koku ve tat oluşturan organik maddeler, petrol ve asbest gibi maddeleri temizler.

Su Granül Aktif Karbon Filtre den Çıktığı zaman İçilebilecek sağlıklı olma yolunda bir adım daha atmış olur, Fakat Hala yeterli derecede sağlıklı ve temiz değildir. Granül Aktif Karbon filtreden çıkan Su Bir sonraki aşama olan, Aktif Karbon filtreye hazırdır.

Granül Aktif Karbon Filtre Satın Almak için E-Ticaret Sitemizi Ziyaret Edebilirsiniz.

En İyi Su Arıtma Cihazı